Canvas pe Pânză
în Prajila
Prajila, județul Vâlcea: oraș, 1.792 locuitori, 3 firme active. Canvas pe Pânză cu livrare prin curier (~16 km de Râmnicu Vâlcea). Prețul pentru canvas pe Pânză pornește de la 264 lei (100×50 cm, Pânză canvas printată, fără șasiu (rulată)). Termen 2-4 zile lucrătoare, producție inclusă.
Canvas pe Pânză, cu livrare în Prajila. Canvasul este un print pe pânză, în două variante: întins pe șasiu de lemn, gata de agățat, sau doar pânza printată, rulată. Compară variantele în configurator: materialul, formatul și cantitatea pot schimba alegerea. Prețul de pornire este un reper; selecția finală îți arată costul comenzii.
Prajila
lucrătoare
firmă sau PF

Produse în Prajila
Vezi toată gama de produse disponibile cu livrare rapidă.

Plăcuțe pentru camerele copiilor

Puzzle personalizat cu logo sau fotografie

Portrete spectaculoase pe canvas

Banner PVC (Frontlit)

Banner Blockout (Față-Verso)

Mesh publicitar (microperforat)

Afișe Hârtie

Autocolante Vinyl (Oracal)

Tapet Personalizat (Fototapet)

Roll-Up Banner (Retractabil)

Window Graphics (Folie Perforată)

Pliante (Broșuri)

Flayere (Fluturași)

Kit Vizibilitate Fonduri EU

Plexiglas (Metacrilat)

PVC Forex (Expandat)

Alucobond (Dibond)
Detalii Canvas pe Pânză pentru Prajila
Canvasul este un print pe pânză, în două variante: întins pe șasiu de lemn, gata de agățat, sau doar pânza printată, rulată.
- Cu șasiu: șasiu de lemn de 2 cm, dimensiuni fixe, imaginea continuă pe laterale (margine oglindită)
- Fără șasiu: pânza printată, livrată rulată, la orice dimensiune
- Formate dreptunghiulare și pătrate
Utilizări
Canvas pe Pânză se comandă de obicei pentru fotografii de familie, cadouri personalizate sau decor pentru casă și birou.
Cum comanzi
- Alegi dimensiunea sau formatul și materialul în configurator; prețul se calculează pe loc.
- Încarci fotografia în configurator și vezi exact ce parte intră pe față și ce trece pe laterale.
- Plătești cu cardul, prin transfer bancar sau ramburs, la curier. Factura se emite pe persoană fizică sau pe firmă.
- Comanda ajunge în Prajila în 2-4 zile lucrătoare, prin curier, la adresă sau la un punct de ridicare.
Întrebări Frecvente
Tot ce trebuie să știi despre comanda ta de canvas pe pânză în Prajila.
În cât timp ajung canvas pe pânză în Prajila?
În 2–4 zile lucrătoare, producție inclusă, prin curier DPD, la adresa ta din Prajila (județul Vâlcea) sau la un locker / punct DPD. Termenul curge de la confirmarea comenzii și a graficii. Comenzile confirmate până la ora 15:00 într-o zi lucrătoare intră în lucru în aceeași zi.
Cât costă transportul în Prajila?
24 lei (40 lei pentru plăci rigide mai mari de 100 cm); gratuit pentru comenzile de la 500 lei. Costul exact apare în coș, înainte de plată.
Pot ridica personal comanda în Prajila?
Nu, nu avem ridicare personală în Prajila sau în altă parte; comenzile se trimit doar prin curier DPD. La finalizarea comenzii poți alege un locker sau un punct DPD: pe hartă apar doar punctele în care încape coletul tău.
Cum pot plăti?
Cu cardul online, prin ordin de plată (transfer bancar) sau ramburs la curier, pentru comenzile de până la 300 lei.
Am nevoie urgent de canvas pe pânză în Prajila. Se poate mai repede?
Nu avem un serviciu de urgență separat: termenul standard este 2–4 zile lucrătoare. Ca să câștigi timp, trimite grafica gata de tipar și confirmă comanda până la ora 15:00 într-o zi lucrătoare. Dacă ai un termen fix (eveniment, inaugurare), scrie-ne pe WhatsApp înainte de comandă, ca să verificăm dacă îl putem respecta.
Primesc factură pe firmă pentru o comandă livrată în Prajila?
Da, emitem factură pentru persoane fizice, firme, PFA și instituții; datele de facturare le completezi la finalizarea comenzii.
Care e termenul de livrare pentru afișe, bannere și autocolante în Prajila?
În 2-4 zile lucrătoare de la confirmarea comenzii și a graficii, cu producția inclusă. Coletul vine prin DPD, iar AWB-ul îl primești pe e-mail și prin SMS.
Firma mea e în Cernelele, lângă Prajila. Ajunge comanda acolo?
Da, trece adresa completă din Cernelele și un telefon de contact. Termenul e același, 2-4 zile lucrătoare de la confirmarea comenzii.
Cum se plătește comanda și cum ajunge coletul la mine în Prajila?
Ai trei variante: card, ordin de plată și ramburs până la 300 lei. Coletul vine prin DPD la adresa ta, acasă, la birou sau la magazin.
Date despre Prajila
- Tip
- oraș
- Unitate administrativă
- Orașul Băile Govora
- Cod SIRUTA
- 167678
- Cod poștal
- 245203
- Populație (1 decembrie 2021)
- 1.792 locuitori
- Distanța până la Râmnicu Vâlcea
- ~16 km în linie dreaptă
- Firme înregistrate în Prajila
- 3 firme active; cele mai multe în: transport și depozitare, servicii profesionale, științifice și tehnice, sănătate și asistență socială
Sursa: INS, SIRUTA 2026 · Sursa: INS, Recensământul 2021 · © OpenStreetMap contributors · Sursa: BazaDate, date la 2026-09-29
Despre comenzile din Prajila
Pentru clienții din Prajila, localitatea de reședință a orașului Băile Govora, stațiune balneară, tipografia online înseamnă că alegi materialul, vezi prețul și primești coletul acasă. Restaurantele din zonele turistice își pun meniul tradus pe afișe mari la intrare, pentru turiștii care se opresc doar o dată. Roll-up-ul vine cu sistemul inclus și se montează în câteva secunde la recepție, la conferințe sau la târguri. Diferența dintre materiale e simplă: hârtia e pentru interior și termen scurt, PVC-ul pentru rigiditate, bannerul pentru afară, iar pânza pentru decor. De la confirmarea comenzii până la livrare trec 2-4 zile lucrătoare, cu tot cu producția, prin curierul DPD. Dacă nu știi ce material să alegi, pornește de la loc: afară, în vitrină, pe perete sau în mână. Ce comanzi azi poate fi pe vitrină sau pe perete până la sfârșitul săptămânii.
Actualizat la 08.10.2026
Livrare în Prajila, județul Vâlcea
- Termen
- 2–4 zile lucrătoare, producție inclusă (comenzile confirmate până la 15:00 intră în lucru în aceeași zi lucrătoare)
- Curier
- DPD, la adresa ta din Prajila sau la un locker / punct DPD ales la finalizarea comenzii
- Transport
- 24 lei (40 lei pentru plăci rigide mai mari de 100 cm); gratuit pentru comenzile de la 500 lei
- Plata
- Cu cardul online, prin ordin de plată (transfer bancar) sau ramburs la curier, pentru comenzile de până la 300 lei.
- Cod poștal
- 245203
- Distanța până la Râmnicu Vâlcea
- ~16 km în linie dreaptă
Aceleași reguli ca în coș: termenul și costul exact apar înainte de plată.
Alte produse cu livrare în Prajila
Prețuri „de la”, pe bucată, pentru mărimile cele mai cerute, calculate cu același motor ca în configurator (furnizorul nu este plătitor de TVA). Transportul se adaugă în coș.
Banner PVC în Prajila
- 100×50 cmde la 55 lei
- 100×70 cmde la 77 lei
- 100×100 cmde la 82,50 lei
Autocolante Vinyl în Prajila
- 100×50 cmde la 67,50 lei
- 100×70 cmde la 94,50 lei
- 100×100 cmde la 130 lei
Afișe Hârtie în Prajila
- 70×100 cm (S5)de la 34,16 lei
- 100×140 cm (S7)de la 68,32 lei
- 30×42 cm (A3)de la 3,66 lei
Roll-Up Banner în Prajila
- 100×200 cmde la 280 lei
- 85×200 cmde la 249 lei
- 120×200 cmde la 329 lei
PVC Forex în Prajila
- 100×50 cmde la 117,50 lei
- 100×70 cmde la 164,50 lei
- 100×100 cmde la 235 lei
Pentru ce se comandă în Prajila
Prajila: oraș, 1.792 locuitori (RPL 2021), 3 firme active.
- Transport și depozitare (1 firme): autocolante pentru autovehicule și marcarea depozitelor. Autocolante Vinyl
- Servicii profesionale, științifice și tehnice (1 firme): roll-up-uri și afișe pentru birouri și conferințe. Roll-Up Banner
- Banner cu oferta de sezon
- Regulament și meniu pe PVC forex
- Canvas cu peisaje pentru camere
- Placă din PVC forex 1-10 mm
Sursa: BazaDate, date la 2026-09-29 · Sursa: INS, SIRUTA 2026 · Sursa: INS, Recensământul 2021
Canvas pe Pânză și în orașele apropiate de Prajila
- Canvas pe Pânză Gura Suhașului11,6 km
- Canvas pe Pânză Băbeni13,4 km
- Canvas pe Pânză Horezu14,9 km
- Canvas pe Pânză Livadia15,2 km
- Canvas pe Pânză Râmnicu Vâlcea16 km
- Canvas pe Pânză Călimănești22,2 km
- Toate localitățile din județ
Distanțe în linie dreaptă · © OpenStreetMap contributors
