ShopPrint.ro - tipografie online completă
Livrare prin curier în Sebiș, jud. Arad

PVC Forex
în Sebiș

PVC Forex, cu livrare în Sebiș. PVC-ul expandat (forex) este o placă albă, ușoară și rigidă, pe care printul stă direct, fără ramă. Compară variantele în configurator: materialul, formatul și cantitatea pot schimba alegerea. Prețul de pornire este un reper; selecția finală îți arată costul comenzii.

Prețuri calculate, cu grafica ta
de la 117,50 lei / buc, preț final; furnizorul nu este plătitor de TVA
2-4 zile lucrătoare, cu livrare în Sebiș
Altă mărime? toate dimensiunile sau introdu-o direct în configurator.
Livrare rapidă
Sebiș
2-4 zile
lucrătoare
Factură pe
firmă sau PF
Print PVC Forex
Livrare prin curier în Sebiș

Detalii PVC Forex pentru Sebiș

PVC-ul expandat (forex) este o placă albă, ușoară și rigidă, pe care printul stă direct, fără ramă.

  • Grosimi: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 8 și 10 mm
  • Dimensiune maximă 200×300 cm
  • Tăiat la dimensiunea cerută

Utilizări

PVC Forex se comandă de obicei pentru plăcuțe și indicatoare, panouri de informare sau standuri de expoziție.

Cum comanzi

  1. Alegi dimensiunea sau formatul și materialul în configurator; prețul se calculează pe loc.
  2. Încarci grafica în configurator și o vezi pe placa de dimensiunea aleasă; pentru text mic, un PDF vectorial păstrează marginile clare.
  3. Plătești cu cardul, prin transfer bancar sau ramburs, la curier. Factura se emite pe persoană fizică sau pe firmă.
  4. Comanda ajunge în Sebiș în 2-4 zile lucrătoare, prin curier, la adresă sau la un punct de ridicare.
LIVRARE ÎN SEBIȘ

Întrebări Frecvente

Tot ce trebuie să știi despre comanda ta de pvc forex în Sebiș.

În cât timp ajung pvc forex în Sebiș?

În 2–4 zile lucrătoare, producție inclusă, prin curier DPD, la adresa ta din Sebiș (județul Arad) sau la un locker / punct DPD. Termenul curge de la confirmarea comenzii și a graficii. Comenzile confirmate până la ora 15:00 într-o zi lucrătoare intră în lucru în aceeași zi.

Cât costă transportul în Sebiș?

24 lei (40 lei pentru plăci rigide mai mari de 100 cm); gratuit pentru comenzile de la 500 lei. Costul exact apare în coș, înainte de plată.

Pot ridica personal comanda în Sebiș?

Nu, nu avem ridicare personală în Sebiș sau în altă parte; comenzile se trimit doar prin curier DPD. La finalizarea comenzii poți alege un locker sau un punct DPD: pe hartă apar doar punctele în care încape coletul tău.

Cum pot plăti?

Cu cardul online, prin ordin de plată (transfer bancar) sau ramburs la curier, pentru comenzile de până la 300 lei.

Am nevoie urgent de pvc forex în Sebiș. Se poate mai repede?

Nu avem un serviciu de urgență separat: termenul standard este 2–4 zile lucrătoare. Ca să câștigi timp, trimite grafica gata de tipar și confirmă comanda până la ora 15:00 într-o zi lucrătoare. Dacă ai un termen fix (eveniment, inaugurare), scrie-ne pe WhatsApp înainte de comandă, ca să verificăm dacă îl putem respecta.

Primesc factură pe firmă pentru o comandă livrată în Sebiș?

Da, emitem factură pentru persoane fizice, firme, PFA și instituții; datele de facturare le completezi la finalizarea comenzii.

În cât timp ajunge o comandă de print în Sebiș?

Socotește 2-4 zile lucrătoare de la comandă, chiar dacă în coș ai produse diferite. Totul se tipărește, se ambalează și pleacă prin DPD spre Sebiș.

Pot primi coletul în Donceni?

Da. Donceni e la circa 4 km de Sebiș, iar DPD livrează la orice adresă din țară. Termenul rămâne 2-4 zile lucrătoare.

Cum pot plăti o comandă de print în Sebiș?

Poți plăti cu cardul online, prin ordin de plată sau ramburs la curier, pentru comenzi de până la 300 lei. Coletul vine prin DPD la adresa ta sau, dacă încape, la un locker ori punct DPD.

Date despre Sebiș

Tip
oraș
Unitate administrativă
Orașul Sebiș
Cod SIRUTA
9707
Cod poștal
315700
Populație (1 decembrie 2021)
4.612 locuitori
Distanța până la Arad
~66 km în linie dreaptă
Firme înregistrate în Sebiș
360 firme active; cele mai multe în: comerț, industrie prelucrătoare, construcții

Sursa: INS, SIRUTA 2026 · Sursa: INS, Recensământul 2021 · © OpenStreetMap contributors · Sursa: BazaDate, date la 2026-09-29

Despre comenzile din Sebiș

Pe lângă faptul că este un oraș de pe valea Crișului Alb, spre Munții Codru-Moma, Sebiș are magazine, școli, asociații și familii care comandă print de mai multe ori pe an. Pentru nunți, botezuri și aniversări, un banner cu un mesaj de bun venit și un canvas cu poza sărbătoriților se pot comanda în aceeași zi. Din cele peste 360 de firme înregistrate în Sebiș, cele mai multe lucrează în comerț, un domeniu în care autocolantele și afișele sunt folosite des. Pentru afișajul exterior există hârtia blueback, făcută să stea lipită pe panouri, iar pentru vitrine, hârtia mată evită reflexiile. Plata se face cu cardul, prin ordin de plată sau ramburs la curier, pentru comenzile de până la 300 lei. Dacă nu știi ce material să alegi, pornește de la loc: afară, în vitrină, pe perete sau în mână. Așa, drumul la tipografie se transformă în câteva minute pe site.

Actualizat la 08.10.2026

Livrare în Sebiș, județul Arad

Termen
2–4 zile lucrătoare, producție inclusă (comenzile confirmate până la 15:00 intră în lucru în aceeași zi lucrătoare)
Curier
DPD, la adresa ta din Sebiș sau la un locker / punct DPD ales la finalizarea comenzii
Transport
24 lei (40 lei pentru plăci rigide mai mari de 100 cm); gratuit pentru comenzile de la 500 lei
Plata
Cu cardul online, prin ordin de plată (transfer bancar) sau ramburs la curier, pentru comenzile de până la 300 lei.
Cod poștal
315700
Distanța până la Arad
~66 km în linie dreaptă

Aceleași reguli ca în coș: termenul și costul exact apar înainte de plată.

Alte produse cu livrare în Sebiș

Prețuri „de la”, pe bucată, pentru mărimile cele mai cerute, calculate cu același motor ca în configurator (furnizorul nu este plătitor de TVA). Transportul se adaugă în coș.

Banner PVC în Sebiș

  • 100×50 cmde la 55 lei
  • 100×70 cmde la 77 lei
  • 100×100 cmde la 82,50 lei

Autocolante Vinyl în Sebiș

  • 100×50 cmde la 67,50 lei
  • 100×70 cmde la 94,50 lei
  • 100×100 cmde la 130 lei

Afișe Hârtie în Sebiș

  • 70×100 cm (S5)de la 34,16 lei
  • 100×140 cm (S7)de la 68,32 lei
  • 30×42 cm (A3)de la 3,66 lei

Roll-Up Banner în Sebiș

  • 100×200 cmde la 280 lei
  • 85×200 cmde la 249 lei
  • 120×200 cmde la 329 lei

Canvas pe Pânză în Sebiș

  • 100×50 cmde la 264 lei
  • 100×70 cmde la 334,40 lei
  • 100×100 cmde la 436 lei

Pentru ce se comandă în Sebiș

Sebiș: oraș, 4.612 locuitori (RPL 2021), 360 firme active — pondere mare a firmelor din industrie.

  • Comerț (77 firme): bannere de fațadă și autocolante de vitrină pentru magazine. Banner PVC
  • Industrie prelucrătoare (66 firme): autocolante de marcare și panouri din PVC forex pentru hale. Autocolante Vinyl
  • Construcții (42 firme): panouri din PVC forex și bannere pentru șantiere. PVC Forex
  • Banner de bun venit pentru nuntă
  • Afișe blueback pentru căminul cultural
  • Afișe pentru serbări școlare
  • Etichete pentru borcane și sticle
  • Canvas pe șasiu sau rulat

Sursa: BazaDate, date la 2026-09-29 · Sursa: INS, SIRUTA 2026 · Sursa: INS, Recensământul 2021